اهمیت کلمه کلیدی در سئو

اهمیت کلمه کلیدی در سئو وب سایت

 

اهمیت کلمه کلیدی در سئوی وب سایت

عوامل خاصی در تحلیل و بررسی سئو وب سایت و رتبه بندی گوگل تاثیرگذارند؛ عواملی همچون مدت زمان ثبت دامنه، سرعت بارگذاری صفحات وب سایت، نام دامنه، طراحی حرفه‌ای و واکنش‌گرا و …، که در بین این عوامل، اهمیت کلمه کلیدی بسیار پررنگ است.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب، اهمیت بسیار زیادی در بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو دارد. این انتخاب اگر درست انجام شود به نتیجه‌ای ارزشمند و سود‌آور در این حوزه ختم می‌شود. در واقع همه چیز از یک باکس جستجو آغاز می‌شود و در صورت انتخاب کلمات کلیدی مناسب، راه رسیدن به رتبه‌های برتر در فهرست نتایج موتور جستجوی گوگل برای شما آسان‌تر می‌شود. انتخاب کلمات کلیدی مناسب موجب بهبود وضعیت سئوی وب سایت شما و در نتیجه افزایش تعداد مشتریان شما می‌شود.

هیچ راه حلی تا این حد در جهت کشف مشوق‌های مصرف کنندگان اثرگذار نیست. به زبان ساده‌تر باید بگوییم که شما برای جذب بازدید کننده، کلمه کلیدی انتخاب نمی‌کنید بلکه هدف از این انتخاب ارزشمند؛ جذب افرادی است که محتوای وب سایت شما برایشان ارزشمند است و دقیقاً در جستجوی همان نوع محتوا هستند.

 

چرا کلمه کلیدی در سئو وب سایت مهم است؟ 

اهمیت کلمه کلیدی از این جهت است که کاربران در هنگام جستجو به محتوایی که شما تولید کرده اید، برسند. چرا که هدف شما در رتبه‌بندی در موتورهای جستجوگر، هدایت ترافیک ارگانیک به سمت وب سایت‌تان از صفحات نتیجه موتور جستجو است و دقیقاً کلمات کلیدی شما برای هدف‌گذاری انتخاب می‌شوند. بنابرین یکی از دلایل اهمیت کلمات کلیدی در محتوای وب سایت، افزایش ترافیک وب سایت شماست که این مسئله در سئو  بسیار تاثیر گذار است.

پیدا کردن کلمات کلیدی

استفاده از واژه‌ها و کلمه‌های مرتبط با حرفه و کسب‌وکارتان، در بهتر شدن رتبه و جایگاهی که در نتایج گوگل بدست می‌آورید، تا حد زیادی تاثیر گذار است.
برای اینکه به‌نحوی از کلمات کلیدی در وب سایت خود استفاده کنید که برای الگوریتم‌های گوگل قابل تجزیه و تحلیل باشد تا به شما در بدست آوردن رتبه کمک کرده و مورد جریمه آن‌ها قرار نگیرید؛ باید بدانید برای پیدا کردن کلمات کلیدی وب سایت خود چه کارهایی باید انجام دهید. اهمیت کله کلیدی به این دلیل است که به کیفیت و بهبود وب سایت شما کمک می‌کند تا میزان ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید و کاربرانی که وارد وب سایت شما می‌شوند در نهایت به مشتریان وفاداری برای شما تبدیل شوند.

برای پیدا کردن کلمات کلیدی می‌توانید مقاله “چطور کلمه کلیدی پیدا کنید” را که قبلاً منتشر کرده‌ایم، مطالعه کنید.

 

استفاده مناسب از کلمات کلیدی در سئو وب سایت

زمانیکه کلمات کلیدی را برای وب سایت خود انتخاب کردید، باید این کلمات را طوری به کار ببرید که به نتیجه خوبی برای سئو وب سایت‌تان برسید.

از یک طرف، راهکارهای سئو پیشنهاد می‌کند که کلمات کلیدی مرتبط را در قسمت‌هایی از وب سایت قرار دهید که جلب توجه بیشتری دارند؛ از عنوان و متن اصلی مقاله گرفته تا آدرس وب سایت و متا تگ‌هایی که در نام تصاویر به کار می‌رود.

از طرف دیگر وب سایت‌های بهینه، ممکن است تا هزاران کلمه کلیدی داشته باشند. شما نمی‌توانید برای هر کلمه کلیدی یک صفحه خاص و منحصر به فرد داشته باشید، در عین حال نمی‌توانید هزارن کلمه کلیدی را در چند صفحه محدود قرار دهید و انتظار داشته باشید در همه کلمات رتبه بالایی بگیرند. این روش به هیچ عنوان کارساز و مفید نیست.

پس چگونه می‌توان به درستی از این کلمات کلیدی استفاده کرد؟

پاسخ این سوال گروه‌بندی و سازمان‌دهی کلمات کلیدی است. با تقسیم کردن کلمات کلیدی به گروه‌های کوچکتر و قابل مدیریت، می‌توانید حجم کاری خود را به طور قابل توجهی کم کنید.

زمانیکه در حال بهینه‌ سازی وب سایت خود هستید، به خاطر داشته باشید که مرتبط بودن کلمات کلیدی مهم‌تر از تراکم آن است.

 

کلمات کلیدی چطور به وب سایت کمک می‌کنند تا جایگاهی در فهرست نتایج جستجو داشته باشد؟

عملکرد کلمه کلیدی در سئو و بهینه سازی وب سایت بسیار ساده و قابل درک است. هنگامی که کاربر صفحه جستجو را باز می‌کند و چیزی را برای محتوای مورد نیاز خود جستجو می‌کند، درواقع کلمه یا عبارات مرتبط را در باکس جستجو وارد می‌کند. در چند ثانیه موتور جستجوگر، نتایجی را نشان می‌دهد و شامل لیستی از وب سایت‌ها و محتواهای مرتبطی است که دارای کلمات کلیدی نشان داده شده در محل جستجو هستند. وب سایت‌هایی که به خوبی سازماندهی شده و دارای مرتبط‌ترین محتوا هستند در رتبه‌های بالاتر در فهرست نتایج جستجو برای کلمات کلیدی مورد جستجو قرار می‌گیرند. در نهایت کاربر روی تعدادی از وب سایت‌ها برای محتوای مورد نیاز خود کلیک می‌کند. به این ترتیب کلمات کلیدی بهینه شده به وب سایت کمک می‌کنند تا در فهرست نتایج جستجو جایگاهی داشته باشند.

کلمات کلیدی چه تاثیری  در سئوی وب سایت دارند؟

هر کسی که وب سایتی را راه‌اندازی کرده باشد و بخواهد وب سایتش در فهرست نتایج موتور جستجوی گوگل در صفحه‌ی اول قرار بگیرد تا بازدیدکنندگان بیشتری داشته باشد، باید وب سایتش را سئو یا کند.

کلمه کلیدی در سئو مهم‌‌ترین عامل بهینه سازی برای موتورهای جستجو به حساب می‌آید.
اگر‌ می‌‌خواهید اولین قدم را در تولید محتوا ، درست بردارید باید در انتخاب کلمه کلیدی بسیار دقت کنید.
اگر در اولین قدم شکست بخورید مسیر را برای خود ناهموار کرده و فقط وقت و هزینه خود‌ را هدر داده‌اید. همین کلمات کلیدی و یا کلید واژه‌ها هستند که به Google کمک می‌کنند تا هدف شما را شناسایی و محتوا را به عنوان نتایج خود نشان دهد.

کلمات کلیدی فاکتور مهمی در موفقیت وب سایت هستند که نه تنها می‌توانند ترافیک وب سایت را هدایت کنند بلکه این ویژگی را نیز دارند که برای وب سایت شما اعتبار صفحه، افزایش اعتبار دامنه، لینک بیلدینگ و افزایش فروش آنلاین به همراه داشته باشند.

تاریخ انتشار: 1398/10/06 - 19:35